“Mesazhi për Gjykatën”, Hajdari: PD nuk është pronë private, vendos populli për të

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka pasur një mesazh për Gjykatën e Apelit e cila do të vendos sot se kujt do i kalojë vula e PD-së, Sali Berishës apo Enkelejd Alibeajt.

Në një deklaratë për mediat, ajo theksoi se PD nuk është pronë private dhe është populli ai që vendos se kush është në krye të saj.

“Dua të ju them se sot kam ardhur si një qytetare e thjesht dhe si një person që është e lidhur me PD. Im atë rrezikoi jetën për të formuar këtë parti dhe ja jetën për partinë  demokratike. Ajo që po ndodh këtu është e paprecedentë. Kryetari i opozitës zgjidhet nga populli e jo nga jo një gjykatë. Jemi në kushtet që po shkelen me këmbë parimet demokratike. Gjykata nuk mund të ja mohoj të drejtën anëtarëve të PD që me votën e tyre kanë zgjedhur rrugën e tyre. PD nuk mund të trajtohet si një pronë private. Nuk mund të vendoset nga një trup gjykuese nëse kjo pronë i përket Bashës apo Berishës, e vendos populli”- tha ajo.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×