Messi lojtari më i miri për vitin 2022, Scaloni mposht Ancelottin dhe Guardiolën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lionel Messi është kurorëzuar si futbollisti më i mirë për vitin 2022. Ceremonia për ndarjen e çmimeve “The Best” u zhvillua në Paris në edicionin e 7-të të organizuar nga FIFA, për të vlerësuar më të mirët e vitit që lamë pas.

Asnjë emër surprizë nuk pati gjatë ceremonisë, teksa Lionel Messi u zgjodh lojtari më i mirë duke lënë pas Kylian Mbappe dhe Karim Benzema.

Argjentinasi i cili u shpall kampion bote kishte vlerësimin maksimal nga votuesit. Ndërkohë sa i përket trajnerit më të mirë, në garë ishin 3 emra, Ancelotti, Guardiola dhe Lionel Scaloni. Ky i fundit triumfoi, ndaj dy emrave të mëdhenj të trajningut botëror.

- Advertisement -

Skuadra e Argjentinës ishte ajo më e vlerësuara, teksa edhe portieri më i mirë për vitin që lamë pas ishte Emiliano Martinez, i cili mbrojti portën e albiçelestëve në Kupën e Botës.

Ndërkohë sa i përket formacionit më të mirë të vitit, porta i besohet Courtois, në mbrojtje Cancelo, Hakimi dhe Van Dijk, në mesfushë Casemiro, Modric, De Bruyne, ndërkohë në sulm Messi, Benzema, Haaland dhe Mbappe.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Reagon PDK: Kurti po rrezikon raportet me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

Pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës i cili është shprehur se do të mbështesë deri në  fund kryekomunarët e rinj në veri ka reaguar...

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

TË FUNDIT

Reagon PDK: Kurti po rrezikon raportet me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

Pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës i cili është shprehur se do të mbështesë deri në  fund kryekomunarët e rinj në veri ka reaguar...

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

Kurti s’tërhiqet: Përballë kemi ekstremistë, kryetarët në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×