Milaim Zeka: Rama, Kurti, Meta dhe Berisha kanë këtë të përbashkët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Milaim Zeka zbuloi në një intervistë për Euronews Albania një të përbashkët mes Edi Ramës, Albin Kurtit, Ilir Metës dhe Sali Berishës.

Sipas tij gjithë liderët politikë mendojnë se duke “goditur” kryeministrin në sy të ndërkombëtarëve, rrjedhimisht ke goditur vendin tënd.

“Pavarësisht divergjencave tona politike me Albin Kurtin, gjithmonë në raport me Vuçiçin, ne duhet ta mbështesim kryeministrin tonë për çfarëdo lëvizje të tij politike. Ne duhet të jemi unikë përballë Serbisë dhe nuk duhet ta shohim Albin Kurtit si një armik, ose si një njeri që ne duhet ta godasim edhe në momentet kur ai merr vendime ose qëndrime jo të balancuara në raport me Serbinë. E njëjta gjë duhej të vlente për opozitën e Shqipërisë,” – u shpreh Zeka.

- Advertisement -

Sipas tij Bashkimi Europian i ka informacionet që i duhen edhe për qeverinë Rama, edhe për korrupsionin apo krimin e organizuar dhe një protestë nuk do ndihmonte për t’i bërë me dije ndërkombëtarëve gjërat që nuk shkojnë në Shqipëri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×