English

Ministri i Kabinetit të Luftës: Izraeli do të vazhdojë ofensivën kundër Hamasit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri izraelit i Kabinetit të Luftës, Benny Gantz, thotë se Izraeli do të vazhdojë luftën e tij “të drejtë dhe të nevojshme” kundër Hamasit për të kthyer pengjet e tij dhe për të garantuar sigurinë e tij.

- Advertisement -

Sipas mediave të huaja, Gantz tha se ushtria izraelite do të veprojë në përputhje me ligjin ndërkombëtar dhe do të përpiqet të shmangë dëmtimin e civilëve.

“Shteti i Izraelit është i përkushtuar të vazhdojë të luftojë për të kthyer pengjet e tij dhe për të premtuar sigurinë e qytetarëve të tij, kudo dhe kurdo që është e nevojshme, përfshirë edhe në Rafah”, tha ai në një deklaratë.

ICJ ka urdhëruar Izraelin të ndalojë ofensivën e tij në Rafah. Njerëzit në Rafah thonë se avionët luftarakë goditën qytetin jugor të Gazës disa minuta pasi gjykata mori vendimin e saj.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?