English

“Mirëmëngjes’, Rama e nis ditën me 2 breshka para mbledhjes së Kryesisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri dhe njëherë kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama e ka nisur këtë javë në zyrën e tij në selinë rozë në një mënyrë krejt tjetër duke iu thënë mirëmëngjesi dy breshkave që gjenden në atë zyrë.

- Advertisement -

Po ashtu Rama, ka edhe një mesazh për ndjekësit e tij në rrjetet sociale ku thotë se PS do të nisë dialogun me komunitetin për qeverisjen vendore, ku në pranverën e vitit të ardhshëm pritet të mbahen zgjedhjet vendore.

Mëngjesin e sotëm Partia Socialiste mblodhi Kryesinë. Nën drejtimin e kryesocialistit mbledhja pati në fokus zgjedhjet e ardhshme për bashkitë dhe takimet që pritet të nisin me komunitetin për qeverisjen vendore.

Pas kësaj mbledhjeje Rama u shpreh se lufta në Ukrainë ka shkaktuar një inflacion të lartë. Por, ai premtoi se nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë për familjarët dhe biznesin e vogël.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?