English

Mitsotakis në Himarë, Dule: Dha mesazhe bashkëpunimi dhe fqinjësie të mirë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ), Vangjel Dule, ishte një nga përfaqësuesit politikë në vend që pritën kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis në Himarë.

- Advertisement -

Dule u shpreh se kreu i qeverisë greke dha mesazhe me frymë evropiane, bashkëpunimi dhe fqinjësie të mirë.

I pyetur nga gazetarët se përse kryebashkiaku i Himarës, Jorgo Goro, nuk ishte i pranishëm, Dule deklaroi se ardhja e Mitsotakis është një ngjarje shumë e madhe për t’u eklipsuar nga gjëra shumë të vogla.

“Ajo që është për t’u theksuar ditën e sotme janë mesazhet plot frymë evropiane, bashkëpunimi, miqësie, fqinjësie të mirë të zotit Mitsotakis. Pamë të gjithë sot dhe çdo politikan, duke përfshirë edhe mua, pamë një shembull se si sillet një kryeministër, si përcjell mesazhe, si ndërvepron me qytetarët, si i përfaqëson dhe si i frymëzon ata.

Besoj se ishte kuptimplotë për të gjithë. Këto nuk janë diskutime të ditës së sotme, sot ishte zoti Mitsotakis, ngjarja është shumë e madhe për t’u eklipsuar nga gjëra shumë të vogla”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?