English

“Moment historik”- Betohet kryebashkiakja e parë shqiptare në SHBA

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasada e Shqipërisë në SHBA ka njoftuar se një shqiptare është betuar si kryetare e bashkisë Fairview, në New Jersey.

- Advertisement -

Ajo është Violeta Berisha. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ambasada thotë se ky është një moment historik për komunitetin shqiptar në SHBA.

“Dita e sotme shënon një moment historik për komunitetin Shqiptar në Amerikë. Urime Violetta Berisha, e para grua dhe Kryebashkiake shqiptare që merr këtë detyrë. Mirënjohje dhe krenari për arritjet e saj dhe komunitetit. Krenarë për arritjet e shqiptarëve kudo që janë”, thuhet në reagimin e ambasadës.

Edhe  Presidenti Bajram Begaj ka uruar Violetta Berishën për zgjedhjen e saj.  Begaj e konsideroi këtë një moment historik edhe për komunitetin shqiptar në SHBA. Presidenti vlerësoi se suksesi i saj si gruaja e parë shqiptare që merr një detyrë të tillë është një model frymëzimi dhe krenarie.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?