English

Momenti kur polumbarët gjejnë babë e bir të pajetë në përroin e fshatit Bogë (VIDEO)

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia ka publikuar pamjet nga momenti i gjetjes së trupave të babë e bir në Bogë të  Malësisë së Madhe.

- Advertisement -

Makina ku po udhëtonte 50-vjeçari Pjetër Rushaj së bashku me të birin ditën e djeshme u mor nga rrjedha e  lumit.

Si pasojë babë e bir kanë humbur jetën, ndërkohë vajza e Rushajt ka arritur të dalë e gjallë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq, në videon e publikuar nga autoritetet shihet momenti kur polumbarët kanë gjetur dhe kanë nxjerrë trupat e pajetë të babë e bir nga makina e cila ndodhej në përroin e fshatit Bogë.

Pamje nga momenti kur polumbarët gjejnë trupat e pajetë

Trupat e Rushajt dhe djalit të tij u gjetën pas më shumë se 15 orësh kërkime. Për kërkimin e tyre u angazhuan polumbarët e RENEA-s, grupi i evakuim-shpëtimit, grupi alpin i FNSH Shkodër, emergjencat civile dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?