“Mos bëj zhurmuesin”, Teliti përplaset me Kadian në Now

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëvendës ministri i Financave, Besart Kadia është përplasur me anëtarin e këshillit kombëtar të Partisë Demokratike Dorian Teliti.

Shkak i debatit ka qenë ekomonia dhe strategjia e qeverisë për vitin 2023, temë e cila u diskutua në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania.

Debati:

- Advertisement -

Teliti: Mesa kuptova nuk ka një strategji qeveritare ka? Mesa pashë nuk ka.

Kadia: Bëj një çik akademike Dorjan jo vetëm sharje politike

Teliti: Mos bëj zhurmuesin

Kadia: Çfarë kërkon ti, je hetuesi

Teliti: Të siguroj që nuk jam përkthyer. Më thatë që paketat nuk janë të mjaftueshme

Kadia: Ça debati po bën

Teliti: Ju paska kapur sindroma e administratës negative. Mos i përsërit gjëra

Kadia: Sa vite ke punuar në administratë

Teliti: Shumë më tepër dhe shumë efiçent sesa ti. Mos bëj zhurmuesin se na ndjekin qytetarët. Je 35-vjeç është turp, mos bëj zhurmuesin.

Kadia: Bëhu më i qetë, më dashamirës.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...

Girona drejt titullit kampion i dimrit në Spanjë, “leksion” Barcelonës në transfertë

Girona është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në kampionatin spanjoll. Skuadra e Michel u rikthye në krye të tabelës së klasifikimit...

TË FUNDIT

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...

Girona drejt titullit kampion i dimrit në Spanjë, “leksion” Barcelonës në transfertë

Girona është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në kampionatin spanjoll. Skuadra e Michel u rikthye në krye të tabelës së klasifikimit...

“Kjo është farsë-komedi”, mbështetësi i Belerit: Drejtësia të marrë parasysh faktet

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur këtë të hënë para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

76-vjetori i ndarjes nga jeta të Asdrenit, poeti i i himnit kombëtar

Më 11 dhjetor të vitit 1947 u nda nga jeta në Bukuresht, Aleks Stavre Drenova, i njohur si Asdreni. Emri artistik Asdreni përdorej nga vetë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×