English

Moti i keq, ndalohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe anijeve peshkuese në Vlorë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për shkak të përkeqësimit të motit në gjirin e Vlorës dhe jashtë saj, është ndaluar dhënia e lejes për mjetet e vogla lundruese dhe anijeve të peshkimit, për datat 26-27 shtator.

- Advertisement -

Drejtuesit e këtyre mjeteve duhet të marrin masat për sigurimin e mjeteve në vendet e akostuara dhe parandalimin e ngjarjeve dhe situatave gjatë kësaj periudhe dy ditore.

Anijet e transportit ndërkombëtar detar do të vazhdojnë të operojnë normalisht.

Përmirësimi i situatës meteorologjike të përkeqësuar në gjirin e Vlorës dhe jashtë saj, për mjetet e vogla lundruese dhe të peshkimit, pritet të jetë pas datës 27 shtator.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×