English

Moti i keq në Gjirokastër, rrëshkitje toke dhe mungesë energjie në zonat malore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zona e Gjirokastrës është përfshirë këtë të shtunë nga reshje intesive shiu dhe erë e fortë. Moti i keq ka shkaktuar probleme kryesisht në zonat malore përsa i përket furnizimit me energji elektrike.

- Advertisement -

Për shkak të erës së fortë në disa fshatra malorë të Qarkut Gjirokastër është dëmtuar rrjeti i shpërndarjes duke krijuar ndërprerje në furnizimin me energji. Stafet e OSSH po ndërhyjnë në terren për riparimin e defekteve.

Reshjet intesive kanë shkaktuar rrëshkitje tokë edhe në disa rrugë rurale ndërsa është ndërhyrë me mjete të rënda për largimin e dherave nga segmentet rrugore si dhe evitimin e problemeve për qarkullimin e mjeteve.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×