English

Moti i keq, rrëshqitje gurësh në aksin Elbasan-Librazhd

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rruga Elbasan-Librazhd është bllokuar disa orë pasditen e së premtes pasi për shkak të shiut të dendur ka pasur rrëshqitje gurësh dhe inertesh.

- Advertisement -

Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi se kontraktori i mirëmbajtjes mori masat me mjete e punëtorë për pastrimin e rrugës.

Policia e Shtetit u ka bërë apel për të gjithë drejtuesit e automjeteve dhe motomjeteve që të tregojnë kujdes, të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.

“Aktualisht të gjitha akset rrugore janë të kalueshme, me përjashtim të aksit Elbasan-Librazhd, tek ura e Murrashit, ku lëvizja kryhet vetëm në një korsi, pasi në rrugë ka inerte. Nga ana e firmës kontraktore po punohet për zhbllokimin e plotë të rrugës”, njoftoi policia.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×