“Mungesa e 61 kandidatëve, dështim i Alibeaj”, avokati: Këtu është ku thërret qameti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Leonard Karaj e ka cilësuar si një dështim faktin që partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj nuk arriti të nxirrte 61 kandidatë për të gjitha bashkitë e vendit.

I ftuar në Euronews Albania ai tha se nëse Partia Demokratike po kërkon të futet në zgjedhje vetëm për të marrë pjesë atëherë “është ku thërret qameti”.

“Është një dështim, jo i lidershipit, se unë nuk e quaj Alibeajn as lidership të kësaj partisë Demokratike zyrtare. Po nuk arriti dot të jepte 61 kandidatë për të gjitha bashkitë. Nuk dua ta pranojë që Partia Demokratike që ka udhëhequr vendin për 13 vite nuk i ka 61 kandidatë. Mendoj se aty ka pasur një luftë të brendshme, idesh më tepër se sa ndarje territoresh.

- Advertisement -

Ne jemi në zgjedhje dhe nuk po flasim për një parti dosido, po flasim për Partinë Demokratike e cila e ka qeverisur këtë vend për 13 vite. Nëse duam të futemi në zgjedhje vetëm për të marrë pjesë, atëherë këtu është ku thërret qameti”,-tha për Euronews Albania avokati Leonard Karaj.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×