English

Musk do vendosë tarifë për përdoruesit e “X”: Mënyra e vetme për të frenuar sulmet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Musk po konsideron zbatimin e “një tarife të vogël” për përdoruesit e rinj nëse duan të postojnë, të shënojnë ose të pëlqejnë në platformë, tha ai në një postim në X.

- Advertisement -

Elon Musk, pronari miliarder i X (i njohur më parë si Tëitter), thotë se po mendon të zbatojë “një tarifë të vogël për përdoruesit e rinj” për të trajtuar çështjen e llogarive të automatizuara, ose “boteve”.

Duke postuar në platformën e mediave sociale, ai shtoi se “Inteligjenca artificiale aktuale (dhe fermat e trolleve) mund të kalojnë me lehtësi ‘a jeni robot’.

Sipas Euronews Next nuk janë bërë të ditura detaje në lidhje me sa do të jetë tarifa apo datën e zbatimit të saj, por Musk tha se masa do të zgjasë tre muaj në një postim tjetër në X.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?