Musk zbulon detaje nga ndeshja me Mark Zuckerberg: Do jetë në një vend epik

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pikërisht kur u duk se lufta e paralajmëruar mes Mark Zuckerberg dhe Elon Musk ishte vetëm një shaka që shkoi shumë larg, kreu i Twitter (d.m.th. X) e përditësoi historinë me një postim të ri.

“Lufta do të menaxhohet nga fondacioni im dhe i Zach (jo UFC). Transmetimi i drejtpërdrejtë do të jetë në këtë platformë dhe Meta. Gjithçka në kuadër do të jetë Roma e lashtë, pra asgjë moderne. Kam folur me Kryeministren e Italisë dhe Ministrja e Kulturës. Ata ranë dakord për një vendndodhje epike”, shkruan Musk në një postim në X (ish-Twitter).

Para disa ditësh, Zuckerberg ka komentuar edhe “luftën” e paralajmëruar, duke treguar më tej seriozitetin dhe ka thënë se ka sugjeruar që ajo të zhvillohet më 26 gusht. Nëse kjo ndodh, do të kishim një ndeshje vërtet “epike” në pak më shumë se dy javë.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×