English

Ndarja nga jeta e stilistes Westwood, Koka: Hoqi rregullat e veshjeve strikte

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dora Koka është shprehur se humbja e stilistes Vivienne Westwood është ndjerë shumë në Milano.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania ajo tha se stilistja hoqi rregullat e veshjeve që ishin strikte dhe njëngjyrëshe.

Ajo theksoi se Westwood ndoqi stilin dhe linjën e saj.

“Ishte Wiwian që solli stilin pank, hoqi rregullat e veshjeve që ishin strikte që ishin një ngjyrëshe. Vuri një rregull që nuk ishte kombinimi i ngjyrave. Këtu në Milano është ndjerë shumë humbja e saj. Ishte një miqësi shumë e ngrohtë. Ishte e vetmja nga stilitestet që ndoqi stilin e saj, linjën e saj.”- tha ajo.

Vivienne Westwood, stilistja pioniere britanike e modës që luajti një rol kyç në lëvizjen punk, ka vdekur në Londër në moshën 81-vjeçare.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?