Elda Laro në skenë pas 30 vitesh, koncerti “Ndërmendje” emocionon publikun

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Teatri “Migjeni” mirëpriti koncertin e fundvitit “Ndërmendje” nën tingujt e Orkestrës Simfonike të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Në skenën e ketij teatri u ngjit pas 30 vjetësh, dirigjentja dhe pianistja Elda Laro, e cila përformoi për publikun e qytetit të saj të lindjes.

Bashkë me të ishin solistët Ana Bushgjokaj dhe Izabel Eve Poro.

- Advertisement -

Rikthimi pas 30 vitesh në qytetin e Shkodrës për dirigjenten dhe pianisten Elda Laro ishte emocionues.

Manjola Lloja e cila prezantoi këtë vit koncertin “Ndërmendje 2022” tha se për Orkestrën Simfonike të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit nuk ka një shtëpi më të mirë se teatri “Migjeni”..

Emocione për publikun dhuruan edhe solistët Denis Skura dhe Ana Naqe. Interpretimi i tyre në koncertin “Ndërmendje” ishte një dhuratë shumë e bukur për festa.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Armatim për 200 persona”- Zveçla: Plani serb shkonte në Ibër, do shpallnin autonomi

Ministri i Brendshëm të Kosovës Xhelal Sveçla zbuloi në një intervistë ekskluzive për Euroneës Albania, të gjithë planin e hartuar nga serbët për të...

Veriun e Kosovës nën kontroll dhe sinjalet nga ndërkombëtarët? Flet Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ishte këtë të martë në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, ka folur në lidhje...

Atentati në Rrëshen| Tre të plagosurit dërgohen te Trauma, si është gjendja e tyre

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri, ku mbeti i vrarë Martin Bardhi, u plagosën dhe tre persona të tjerë, të cilët janë...

TË FUNDIT

“Armatim për 200 persona”- Zveçla: Plani serb shkonte në Ibër, do shpallnin autonomi

Ministri i Brendshëm të Kosovës Xhelal Sveçla zbuloi në një intervistë ekskluzive për Euroneës Albania, të gjithë planin e hartuar nga serbët për të...

Veriun e Kosovës nën kontroll dhe sinjalet nga ndërkombëtarët? Flet Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ishte këtë të martë në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, ka folur në lidhje...

Atentati në Rrëshen| Tre të plagosurit dërgohen te Trauma, si është gjendja e tyre

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri, ku mbeti i vrarë Martin Bardhi, u plagosën dhe tre persona të tjerë, të cilët janë...

Sveçla për Euronews: Po vazhdojmë kontrollet, kemi gjetur armatime të tjera

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ishte këtë të martë në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania ku ka treguar se...

Svelça: Armatimet që gjetëm kapin vlerën 5 milion euro, janë të viteve 2021-2022

Ministri i Brendshëm Xhelal Svelça ka dhënë një intervistë ekskluzive për Euronews Albania ku foli në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×