Formula e re e festivalit, dështim, Zaloshnja: Kënga fituese jo në dorë të publikut

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Producenti Erjon Zaloshnja dhe Bojken Lako kanë debatuar në emision Review në Euronews Albania lidhur me formulën e këtij viti të festivalit të këngës, ku publiku zgjodhi këngën që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Zaloshnja e cilësoi dështim formulë e re. Sipas tij, përfaqësuesi për në Eurovizion duhet t’i lihej në dorë jurisë dhe jo publikut.

“Ndoqa festivalin pas 5 vitesh vetëm për shkak të ndarjes së çmimit të parë nga dërgimi në Eurovizion. Por formula e re rezultoi një dështim. Dërgimi në Eurovizion duhet t’i lihej në dorë jurisë dhe jo publikut”, tha Zaloshnja duke sjellë reagimin e Bojken Lakos.

- Advertisement -

Pjesë nga debati

Bojken Lako: Kjo që thotë Erjoni ka qenë vitin që shkoi.

Erjon Zaloshnja: Kush e vendosi që të vihej në zbatim kjo formulë, që këngën për në Eurosong ta vendosë publiku?

Bojken Lako: U mblodhëm disa drejtorë, grupi organizator dhe vendosëm t’ia lëmë publikut.

Erjon Zaloshnja: Mos më ndërpre, më lër të mbaroj.

 

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Girona drejt titullit kampion i dimrit në Spanjë, “leksion” Barcelonës në transfertë

Girona është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në kampionatin spanjoll. Skuadra e Michel u rikthye në krye të tabelës së klasifikimit...

“Kjo është farsë-komedi”, mbështetësi i Belerit: Drejtësia të marrë parasysh faktet

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur këtë të hënë para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

76-vjetori i ndarjes nga jeta të Asdrenit, poeti i i himnit kombëtar

Më 11 dhjetor të vitit 1947 u nda nga jeta në Bukuresht, Aleks Stavre Drenova, i njohur si Asdreni. Emri artistik Asdreni përdorej nga vetë...

TË FUNDIT

Girona drejt titullit kampion i dimrit në Spanjë, “leksion” Barcelonës në transfertë

Girona është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në kampionatin spanjoll. Skuadra e Michel u rikthye në krye të tabelës së klasifikimit...

“Kjo është farsë-komedi”, mbështetësi i Belerit: Drejtësia të marrë parasysh faktet

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur këtë të hënë para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

76-vjetori i ndarjes nga jeta të Asdrenit, poeti i i himnit kombëtar

Më 11 dhjetor të vitit 1947 u nda nga jeta në Bukuresht, Aleks Stavre Drenova, i njohur si Asdreni. Emri artistik Asdreni përdorej nga vetë...

Samiti i BE-Ballkani Perëndimor, çfarë pritet të ndodhë në Bruksel më 13 dhjetor

Liderët e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor do të takohen të mërkurën e 13 dhjetorit në Bruksel. Në fokus të këtij takimi pritet të jenë...

Simpatizantët e Belerit protestë në GJKKO, Dhuli: Të bëhet betimi, boll zvarritje

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në formë proteste para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×