Zeka: Kënga e Albina Kelmendit jashtëzakonisht e mirë për Eurovizion, po përgojohet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Milaim Zeka e ka vlerësuar si shumë të arritur edicionin e 61 të këngës në RTSH.

Në emisionin Review në Euronews Albania, Zeka u shpreh se kënga e Albina Kelmendit, e zgjedhur nga publiku për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion, ka qenë shumë e mirë për këtë format dhe zgjedhje e publikut, ndaj nuk duhet të gjykohet.

Sipas Zekës, i diskutueshëm mund të jetë fakti a i duhet lënë në dorë kjo zgjedhje publikut, që sipas tij në një masë të madhe është pa nivel dhe për më tepër në rastin konkret janë duke përgojuar këngëtaren, duke u marrë me jetën personale.

- Advertisement -

“Ky festival ka qenë gjithmonë bashkim i të gjithë shqiptarëve. Nëse ti ja ke dhënë të drejtën publikut ta përzgjedhë këngën nuk duhet t’i gjykojmë më për zgjedhjen. Hajde të diskutojmë duhet apo jo ta vendosë publiku. Në një kohë kur kemi 70%-50% e shoqërisë tonë që e lexojnë një shkrim dhe nuk e kupton dhe 70% e analistëve që nuk e kalon nivelin e Facebookut, nuk mund t’i gjykojmë shijet. Janë marrë nëpër rrjetet sociale për ta fyer Albinën, për ta prekur deri tek gjëja më e shenjtë që është familja. Kënga e Albinës ka qenë jashtëzakonisht e mirë për mua. Ajo që më gëzon është fakti që vendimi i jurisë dhe publikut ka qenë shumë i afërt”, tha Zeka.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×