Festivali i Këngës me 2 çmime të para, Lako: Publiku e pëlqeu formulën e re

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bojken Lako, këngëtar dhe përgjegjës artistik për festivalin e fundvitit të RTSH u shpreh i kënaqur nga puna e bërë për festivalin dhe rezultatin e arritur.

Në emisionin Review në Euronews Albania Lako komentoi formulën e këtij viti në festival, ku u fituan dy çmime të para; një i festivalit dhe një që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Lako u shpreh se formula e re kishte për qëllim që fokusi të ishte tek festivali jo tek Eurovizioni, siç ka ndodhur vitet e fundit.

- Advertisement -

“Nuk ishin 2 por 6 çmime, nga të cilat 5 kishin kupën e festivali, ndërsa çmimi i Eurosong kishte një pjatë, diçka ndryshe. Publiku e ka mirëpritur këtë formulë, e pëlqeu, votoi, s’e di ku janë pakënaqësisë. Formula ishte e qartë, në shërbim të artistit dhe në ngritje të një lloj niveli që nesër pasnesër festivali të ketë prurje të reja”, tha Lako.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aktori: Isha vetëm 10 vjeç kur luajta te ‘Nëntori i dytë’, më thirri Viktor Gjika

Aktori Taulant Godaj ka rrëfyer se ka qenë 10 vjeç kur ka luajtur në filmin “Nëntori i Dytë”. Komentet Godaj i bëri në një lidhje...

“Hoqa 28 njohje”- Ministria e Jashtme e Kosovës reagon për deklaratën e Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç deklaroi një ditë më parë se gjatë viteve që partia e tij ndodhet në pushtet, falë politikës së tij të jashtme ka...

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Sipas policisë së...

TË FUNDIT

Aktori: Isha vetëm 10 vjeç kur luajta te ‘Nëntori i dytë’, më thirri Viktor Gjika

Aktori Taulant Godaj ka rrëfyer se ka qenë 10 vjeç kur ka luajtur në filmin “Nëntori i Dytë”. Komentet Godaj i bëri në një lidhje...

“Hoqa 28 njohje”- Ministria e Jashtme e Kosovës reagon për deklaratën e Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç deklaroi një ditë më parë se gjatë viteve që partia e tij ndodhet në pushtet, falë politikës së tij të jashtme ka...

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Sipas policisë së...

Të shtëna me armë zjarri në Jerusalem, vritet një grua

Një grua 24-vjeçare ka vdekur pas të shtënave në një stacion autobusi në Jerusalem, sipas shërbimit të ambulancës izraelite Magen David Adom. Shërbimi përditësoi numrin...

Vrasja e gruas në Kosovë, Policia zbardh ngjarjen: Si u ekzekutua në sy të fëmijëve

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e gruas së këshilltarit të Behxhet Pacollit, Liridona Murselit. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije se viktima...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×