English

Ndërtimet pa leje, Bardhi i përgjigjet Ramës: Po favorizon oligarkët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Gamzent Bardhi i është përgjigjur komentit të kryeministrit Edi Rama për ndërtimet pa leje, ku kritikoi opozitën se po çon në Gjykatën Kushtetuese për të rrëzuar vendimin e qeverisë për konfiskime të ligjshme.

- Advertisement -

Sipas Bardhit, opozita ka kërkuar shfuqizimin e vendimit të VKM-së që legalizon pa ligj katet shtesë të kullave të pastrimit të parave të pista.

Në një postim në Twitter, Bardhi është shprehur se Rama po favorizon oligarkët.

“Edi Rama vazhdon të gënjejë për të mbrojtur oligarkët. Opozita në GJK ka kërkuar shfuqizimin e VKM që legalizon pa ligj katet shtesë të Kullave të pastrimit të parave të pista dhe korrupsionit. Konfiskimin e parashikon ligji! Zbato ligjin për oligarkët njëlloj si për çdo qytetar”, u shpreh Bardhi në një postim në Twitter.

Gjatë një takimi në Gjirokastër, Rama tha se ata që kanë frymëzuar ndërtimet pa leje po ata kanë shkuar në Gjykatë Kushtetuese për të rrëzuar vendimin e qeverisë për të rrëzuar konfiskimin e ligjshëm dhe marrjen për t’ja dhënë njerëzve dhe shtetit metrat katrorë pa leje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?