English

Ndezën tymuese në sallë, PS kërkon përjashtimin e 3 deputetëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin e 3 deputetëve të PD për veprimet e kryera për bllokimin e punimeve të parlamentit gjatë seancës plenare të kësaj të enjteje.

- Advertisement -

Bëhet me dije se socialistët kërkojnë përjashtimin nga punimet e parlamentit për deputetët Saimir Korreshi, Elda Hoti dhe Lindita Metaliajn.

Në letrën dërguar Kryetares së Kuvendit dhe Sekretariatit të Etikës, PS kërkon përjashtimin e tyre për ndezjen e tymueseve në sallë.

Sipas socialistëve deputeti Saimir Koreshi i cili ndezi tymueset, i mori ato nga çantat personale të deputeteve Elda Hoti dhe Lindita Metaliaj.

Në orën 15:00 pritet të mblidhet Sekretariati i Etikës për shqyrtimin e kërkesës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×