Habit Ndoka: Taulant Balla u votua se shkonte me njerëzit kapte lopatën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Nard Ndoka analizoi nga studio e Euronews Albania zgjedhjet lokale që pritet të mbahen më 14 maj.

Duke u ndalur tek beteja e Tiranës, Ndoka tha se Belind Këlliçi është një njeri i bazës që ndodhet çdo ditë në takime me qytetarët. Kjo sipas tij është një avantaz që mund ta shpallë fitues.

Ndoka mori gjithashtu shembullin e Taulant Ballës si deputetin më të votuar në radhët e PS-së.

- Advertisement -

Ai e cilësoi socialistin si një deputetët të bazës që rri me qytetarët dhe grumbullon vota përmes demagogjisë.

Pjesë nga biseda:

Nard Ndoka: Nëse nuk e duam Sali Berishën, Belind Këlliçi është një model që ka marrë më shumë vota se Berisha në Tiranë. Mund të fitojë në Tiranë dhe nesër të bëhet kryetari i Partisë Demokratike dhe kryeministër i vendit. Ky është empacipimi i politikës, ky është ndryshimi i elitave. Nuk është ndryshim elitash Erion Veliaj. Veliaj është një kopje e Edi Ramës.

Sidorela Gjoni: Edhe Taulant Balla ishte më i votuari Brenda PS-së, por nuk besoj se do të kërkojë ndonjëherë kreun e Partisë Socialiste.

Nard Ndoka: Edhe Taulant ishte një person që kishte lidhje me bazën, se nuk u votua për kokën katrore. U votua se ishte një person që shkonte aty dhe kapte lopatën. Demagog, mashtrues, por që I mori ato vota”, tha Ndoka.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

Transportonte dru pa dokumentacion, hetohet 59-vjeçari

Një 59-vjeçar në Shkodër është kapur duke transportuar me kamion lëndë drusore pa dokumentacionin përkatës. Për të ka nisur një hetim. Sasia e druve dhe...

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

TË FUNDIT

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

Transportonte dru pa dokumentacion, hetohet 59-vjeçari

Një 59-vjeçar në Shkodër është kapur duke transportuar me kamion lëndë drusore pa dokumentacionin përkatës. Për të ka nisur një hetim. Sasia e druve dhe...

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×