Ndotja nga plehrat në Gjirokastër, përroi i mbushur me mbeturina

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shtrati i përroit që ndan lagjet “Palorto” dhe “Granicë” ka një pamje të trishtë prej plehrave që e kanë “pushtuar”.

Disa herë janë kryer ndërhyrje për pastrimin, por shtrati i përroit, përveç papastërtive që sjell, mbushet dhe me mbeturinat e depozituara nga vetë banorët e zonës.

Në drejtorinë e shërbimeve publike në bashkinë e Gjirokastrës kërkohet më shumë bashkëpunim nga ana e qytetarëve, për të mbajtur ambientin pastër dhe për të mos vënë edhe shëndetin e tyre në rrezik.

- Advertisement -

 “Apeli i vetëm është që të gjitha kushtet ekzistojnë për të mbajtur ambientin pastër. Kazanët në këtë zonë nuk mungojnë, makinat nuk mungojnë për të kryer pastrimin periodik të ambientit. Thjesht pak vullnet nga ana e tyre që të kryejnë një rrugë 10 metra nga dalja nga pallatit deri tek kazanët qe janë këtu,” – u shpreh drejtori i shërbimeve publike në Bashkinë Gjirokastër, Astrit Kore.

Strukturat publike dhe organizatat mjedisore po punojnë për mbajtjen pastër të mjedisit në qytetin e Gjirokastrës dhe rrethinat në shërbim edhe të vizitueshmërisë nga turistët. 

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

TË FUNDIT

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq

Euronews Albania ka shkuar në Banjskë, aty ku mundi të intervistojë një serb i cili është martuar me një shqiptare dhe prej 16 vitesh...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Kjo është tokë shqiptare!

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×