Nis me tensione parlamenti, Boçi: Rama ka kryer akt tradhëtie kombëtare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka nisur me tensione seanca plenare e kësaj të enjteje, ku pritet të mbahet interpelanca e thirrur nga opozita me kryeministrin Rama në lidhje me çështjen McGonigal.

Ishte deputeti i PD-së Luçian Boçi, ai i cili mori fjalën për procedurë dhe hodhi akuza të forta mbi kryeministrin.

Boçi tha se Rama duhet të arrestohet pasi ka kryer një akt tradhëtie ndërkombëtare duke korruptuar zyrtarin e FBI-së për të eliminuar opozitën.

- Advertisement -

“Përpjekja për të eliminuar opozitën është akt tradhëtie kombëtare. Edi Rama kërkon të eliminojë demokracinë dhe kërkon të ndërtojë një regjim, pasi te ketë eliminuar opozitën.

Është kryeministri I parë në historinë e Shqipërisë që korrupton një zyrtar të lartë të SHBA-ve.

Kryeministra të korruptuar bota ka njohur plotë, por kryeministër që korrupton bota nuk ka njohur dhe ky është Edi Rama. Korrupton në dëm të interesavve kombëtare. Është i vetmi kryeministër që ka cënuar marrëdhëniet me SHBA-të. Duhet të vijë këtu dhe nga këtu duhet të dalë me pranga në duar.

Është i marrë në hetim nga Grand Jurie, duhet të nisin hetimet dhe nga drejtësia shqiptare pasi ka korruptuar zyrtarin më të lartë të inteligjencës ameriakne”, tha Boçi.

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ceremonia mortore për Liridonën, vëllai: Bashkë me të varrosëm një pjesë të shpirtit

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonardi, ka i ka dhënë lamtumirën të motrës përmes një reagimi në Facebook, pas ceremonisë së varrimit të saj. Ditën e...

Ndahet nga jeta gjimnasti i njohur korçar, Llazi Pula

Ndahet nga jeta Llazi Pula gjimnasti i cili ka bërë historinë e gjimnastikës korçare dhe asaj shqiptare. Korçari i njohur do ta fillonte sportin...

Lukashenko i premton besnikëri Kinës, lideri bjellorus në Pekin, takim me Xi Jinping

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko përshëndeti “miqësinë e besueshme” të vendit të tij me Kinën, pasi bisedoi kokë më kokë me presidentin Shi Xhinping gjatë...

TË FUNDIT

Ceremonia mortore për Liridonën, vëllai: Bashkë me të varrosëm një pjesë të shpirtit

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonardi, ka i ka dhënë lamtumirën të motrës përmes një reagimi në Facebook, pas ceremonisë së varrimit të saj. Ditën e...

Ndahet nga jeta gjimnasti i njohur korçar, Llazi Pula

Ndahet nga jeta Llazi Pula gjimnasti i cili ka bërë historinë e gjimnastikës korçare dhe asaj shqiptare. Korçari i njohur do ta fillonte sportin...

Lukashenko i premton besnikëri Kinës, lideri bjellorus në Pekin, takim me Xi Jinping

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko përshëndeti “miqësinë e besueshme” të vendit të tij me Kinën, pasi bisedoi kokë më kokë me presidentin Shi Xhinping gjatë...

Bien fitimet e Spotify, kompania suedeze largon nga puna 1500 punonjës

Spotify kompania më e madhe sa i përket shërbimit të transmetimit muzikor ka njoftuar të hënën një reduktim të stafit me "rreth 17%", e thënë ndryshe...

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×