English

Nisma Thurje regjistrohet në zgjedhje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nisma Thurje është regjistruar këtë të martë, e vetme në zgjedhjet vendore të 14 Majit.

- Advertisement -

Drejtues të Nismës, Endrit Shabani, Pano Soko dhe Rigerta Loku, do të zhvillojnë gjithashtu një komunikim me median pranë institucionit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Më 14 maj do të nisë monitorimin dhe misioni i OSBE-Odhir. Ata do të shtojnë prezencën e vëzhguesve për zgjedhjet vendore.

Ndërkohë sa i takon fondeve shtetërore që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpërndan për fushatën elektorale do u jepen partive duke u bazuar në rezultatin që ato kanë marrë në zgjedhjet e 2015-ës dhe 2017-ës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×