English

Një burrë me eksploziv afër parlamentit në Zvicër, evakuohet godina

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia në kryeqytetin e Zvicrës evakuoi parlamentin të martën pasi një burrë që mbante eksploziv u afrua te godina.

- Advertisement -

Qytetari u arrestua, ndërkohë efektivët dëshmuan se personi u identifikua menjëherë për shkak të lëvizjeve të dyshimta.

Pas një kontrolli në trup, atij iu gjet eksploziv. I dyshuari, i cili nuk është identifikuar, po i nënshtrohej ekzaminimeve fizike dhe mendore, thuhet në deklaratë.

Prokurorët dhe policia federale hapën një hetim penal. Ndërkohë, nuk ka ende asnjë të dhënë specifike për një motiv të mundshëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×