Një kryebashkiak në burg, gazetari: Duhet të nisë formimi i administratës Beleri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Stavri Marko tha në një intervistë për Euronews Albania se njerëzit në Himarë e kanë të sigurt qëndrimin e kryebashkiakut të tyre të ri në burg.

Atmosfera në qytet është e tillë, sipas gazetarit, i cili sqaroi se pavarësisht gjithçkaje duhet të fillojë formimi i administratës së Fredi Belerit pasi nis dhe sezoni turistik.

“Pritet që administrata e bashkisë të krijohet  nga ekipi Belerit, pavarësisht se ai do të vazhdojë arrestin e burgut politik derisa të gjykohet në afatet që lejon edhe ligji, kështu që atmosfera është e tillë që tashmë është ndarë mendja për Belerin që do të qëndrojë në burg, pavarësisht se kemi dhe një përpjekje të fundit për apel të avokatëve të tij, e rëndësishme është që të krijohet  njëherë administrata për shkak se duhet të fillojë sezoni turistik,” – u shpreh Marko.

- Advertisement -

Sipas gazetarit ka fshatra pa ujë e probleme të tjera të kësaj natyre duke qenë se askush nuk po punon më dhe është shumë e rëndësishme hyrja në linjën normale të administrimit të qytetit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën 17-vjeçari shqiptar

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident të ndodhur në Greqi mesditën e së martës. Mediat helene raportojnë se 17-vjeçari Enea Topi...

TË FUNDIT

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën 17-vjeçari shqiptar

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident të ndodhur në Greqi mesditën e së martës. Mediat helene raportojnë se 17-vjeçari Enea Topi...

Gazetari Ferhati: SPAK ka dosje të hapura dhe për opozitën, u pyet djali i Berishës

Gazetari Eni Ferhati kundërshtoi kolegun e tij Dritan Hila në “Now me Erla Mëhillin” kur ky i fundit tha se SPAK nuk po godet...

Dritan Hila i del në mbrojtje Dakos: Drejtësi e dobët, të shkojë ndërtuesi në burg

Gazetari Dritan Hila tha në emisionin Now në Euronews Albania se akuza e prokurorisë ndaj Vangjush Dakos është shumë e dobët, nëse bëhet fjalë...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×