Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale.

Nëpërmjet disa fotove të cilat I konsideron fakte, thotë se shkelje më së shumti pati në qendrat elekronike në Elbasan, Vorë e Kamëz.

Më tej ai hodhi akuza duke thënë se operatorët në qendrat e votimit funksionuan si falanga kriminale.

- Advertisement -

“Nuk kishte bërë vaki që të kishte betejë të tillë të pabarabartë, që shteti dhe falangat e tij të funksiononin jo si shtet por si një mafie. Kodi në të cilën Rilindja funksionoi deri në momentin e mbylljes së rezultateve. Kodi zgjedhor për Ramën ishte kinezëri, kodi i mafies. Me një skemë mafioze u turrën mbi votën e lirë.

Është hera e parë që një kryeministër bën thirrje për bojkot.  Për zonat ku u bë votimi elektronik, në Vorë, Elbasan e Kamëz, operatorët funksionuan si falanga kriminale për të devijuar vullnetin e zgjedhësve. Pati votime me grupe, qytetarët futen e votojnë për një tjetër. Operatorja duke votuar 30 herë. Teorikisht është operatore, praktikisht duhet të ishte në burg. Në një qendër tjetër nuk është filmuar qendra e votimit po vetëm pllaka. Operatorja duke votuar për qytetarët”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Kosova, pikë e nxehtë”- Rama për FT: NATO të rivendosë kontrollin në Veri

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për të përditshmen britanike “Financial Times” se NATO duhet të rivendosë kontrollin e veriut të Kosovës...

“Armë për banorët serbë në Kosovë”, analisti zbulon skenarin e Vuçiç

Gazetari Gazmir Raci, është shprehur se Milan Radioçiç po bëhet kurban nga vet presidenti Aleksandër Vuçiç. Në një intervistë për Euronews Albania, teksa foli për...

Ministri serb i Mbrojtjes: Çangazhim, jo tërheqje e trupave nga kufiri me Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes Millosh Vuçeviç, ka folur në lidhje tërheqjen e ushtrisë serbe nga kufiri me Kosovën. Vuçeviç ka deklaruar këtë të enjte se...

TË FUNDIT

“Kosova, pikë e nxehtë”- Rama për FT: NATO të rivendosë kontrollin në Veri

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për të përditshmen britanike “Financial Times” se NATO duhet të rivendosë kontrollin e veriut të Kosovës...

“Armë për banorët serbë në Kosovë”, analisti zbulon skenarin e Vuçiç

Gazetari Gazmir Raci, është shprehur se Milan Radioçiç po bëhet kurban nga vet presidenti Aleksandër Vuçiç. Në një intervistë për Euronews Albania, teksa foli për...

Ministri serb i Mbrojtjes: Çangazhim, jo tërheqje e trupave nga kufiri me Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes Millosh Vuçeviç, ka folur në lidhje tërheqjen e ushtrisë serbe nga kufiri me Kosovën. Vuçeviç ka deklaruar këtë të enjte se...

Lirimi i Milan Radoiçit, flet avokati: Nuk ka kryer vepra penale, s’ka asnjë provë

Milan Radoiçiç i cili pranoi të ishte qenë në krye të grupit kriminal i cili sulmoi policinë e Kosovës në afërsi të manastirit të...

Nisin hetimet për aksidentin tragjik në Itali, mes viktimave dhe të sapolindur

Italia është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një aksident tragjik që ndodhi në Mestre të Venecias, ku një autobus ra nga mbikalimi i Vempës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×