Hasani: Ja pse në zgjedhjet e 2025-s opozita do të mposht Edi Ramën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Sidi Hasanaj, është shprehur i bindur se PD në vitin 2025 do ti fitojë zgjedhjet parlamentare duke mposhtur kështu Edi Ramën.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se PD ndryshe nga Rithemelimi është një parti që ka të ardhme.

Më tej ai nënvizoi se politika në pushtet kërkon që të vrasë PD, për të thënë që kjo parti është në kufijtë e Sali Berishës.

- Advertisement -

“Kam bindje të plotë dhe e vë bast publik se në vitin 2025 opozita do të mund Edi Ramën. Që nga 15 maj që dolën rezultatet e deri më tani është tentuar që të bëhet një shpëlarje truri, një manipulim tjetër demokratëve, duke i vrarë identitetin politik. Duan të vrasin PD, për të thënë që PD është thjeshtë në kufijtë e Sali Berishës, është krijuar nga Berisha. Demokratët tashmë i kanë ngritur strukturat e tyre, selitë janë të ndara, Berisha de fakto ka ndryshuar dhe emrin.

Duan që PD ta minimizojnë. Në fakt ato 103 mijë vota që mori PD, që ishin minimumi i mundshëm që mund të merrte. PD është pa të kaluar por me të ardhme ndërsa Rithemelimi është me të kaluar por me të . Njerëzit kanë kërkuar ndarje nga berishizmi. Njerëzit duan treg të lirë, janë kundër oligarkëve. PD nuk është krijuar si parti konvencionale, është krijuar si një ndjenjë, si frymë, qoftë kundër komunizmit”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Molliqaj: Jam kundër shpërnguljes dhe heqjes së serbëve nga Veriu, s’dua konflikt

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj tha në një intervistë për Euronews Albania se dialogu mes Kosiovës dhe Serbisë është një çështje e padiskutueshme. Ai u...

Spahiu: Veriu mban me ujë dhe energji elektrike Kosovën, s’mund ta falim kurrsesi

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Kosova nuk mund të falë kurrsesi Veriun duke qenë se ka resurset më...

Përballje emocionuese në Champions League, Dortmundi pret Milanin në Gjermani

Emocionet e Ligës së Kampionëve do të vijojnë edhe të mërkurën, ku 16 skuadra zbresin në fushën e lojës, mes tyre dhe kampionët në...

TË FUNDIT

Molliqaj: Jam kundër shpërnguljes dhe heqjes së serbëve nga Veriu, s’dua konflikt

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj tha në një intervistë për Euronews Albania se dialogu mes Kosiovës dhe Serbisë është një çështje e padiskutueshme. Ai u...

Spahiu: Veriu mban me ujë dhe energji elektrike Kosovën, s’mund ta falim kurrsesi

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Kosova nuk mund të falë kurrsesi Veriun duke qenë se ka resurset më...

Përballje emocionuese në Champions League, Dortmundi pret Milanin në Gjermani

Emocionet e Ligës së Kampionëve do të vijojnë edhe të mërkurën, ku 16 skuadra zbresin në fushën e lojës, mes tyre dhe kampionët në...

Çekia dhe Polonia rrisin kontrollet në kufi me Sllovakinë për shkak të emigrantëve

Republika e Çekisë dhe Polonia kanë ndërmarrë veprime të bashkërenduara më 3 tetor për rritjen e kontrolleve përgjatë kufijve të tyre me Sllovakinë, për...

Makina përplas 12-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur, rreth orës 13:30, në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamëz, ku një automjet ka përplasur një fëmijë të mitur të moshës 12-vjeçare. Policia...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×