English

“Nuk ka diskutim”, Ngjela: Veliaj e fiton Tiranën, kush do e mundë?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Spartak Ngjela beson se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj do dalë fitues në zgjedhjet e 14 majit përballë kandidatit të Primareve, Belind Këlliçi.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Ngjela u shpreh se Këlliçi nuk është i njohur në politikë sa Veliaj dhe shtoi se ky i fundit ka arritur suksese në kryeqytet.

“Po. Nuk ka diskutim. Kush do ta mundë, ma trego atë tjetrin? Kush e njeh? Ka një rregull në politikë, që ta dini, duhet të jesh i njohur. Ky njihet ndërkombëtarisht. Socialistët nuk kanë rënie, kanë dalë sondazhet shumë lart. Nuk kanë rënie, sepse ka konflikt të brendshëm Partia Demokratike. Si mund të fitojë? Është e ndarë më dysh”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×