English

“Nuk kam ardhur për të provokuar”, Bido tregon mesazhet e Rames në Athinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Ardit Bido ka komentuar vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Athinë, ku u takua me emigrantët shqiptarë në Greqi.

- Advertisement -

I ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania ai theksoi qeveria greke ka pasur të domosdoshme për të mos përçuar asnjë lloj mesazhi nga takimi i sotëm i Ramës.

“Mediat greke janë për t’u lexuar me kujdesin që mund të lexohen media të vendeve serioze. Në mediat greke është shumë e qartë linja e partive politike. Mua më intereson se si e lexojnë grekët sepse nga kjo ne mund të kuptojmë dinamikat  që vijnë nga perceptimi qeveritar i Greqisë. Mediat e djathta greke të lidhura ngushtësisht me qeverinë Mitsotacis, më vonë nxorën pjesën folklorike, flamujt dhe një fjali të Ramës që nuk kam ardhur për të provokuar. Një pjesë e mirë e mediave e trajtuan si një përgjigje ndaj Belerit. Qeveria greke ka pasur të domosdoshme për të mos përçuar asnjë lloj mesazhi nga takimi i sotëm”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×