English

Nuk ndalet dhuna në Kosovë/ Burri rreh gruan shtatzënë, fëmija lind para kohe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë dyshohet të ketë ndodhur në Kosovë, ku një grua shtatëzënë është dhunuar nga bashkëshorti.

- Advertisement -

Sipas mediave në Kosovë, bëhet me dije se dhuna e ushtruar ndaj gruas shtatzënë, është bërë shkak edhe për lindjen e parakohshme të saj.

E dhunuara është vetëm 22-vjeç, ndërsa raportohet se gjendja e saj shëndetësore momentalisht është e stabilizuar.

Në një reagim për mediat, Qendra Klinike Universitare e Kosovës shprehet se ngjarja është referuar në polici, ku po kryhen dhe veprimet proceduriale.

“Lidhur me rastin janë njoftuar organet e rendit. Policia ka qëndruar aty derisa është kryer lindja. Ata tani janë duke u marrë me burrin e saj. Gjendja e saj është stabile. Duhen edhe disa analiza shtesë. Kjo dyshohet se ka ardhu si pasojë e dhunës”, tha drejtori i klinikës për mediat.

Kjo ngjarje e rëndë vjen pas vrasjes së një tjetër gruaje në Kosovë me porosi të burrit të saj dhe shumë rasteve të ngjashme të dhunës të ndodhura në trevat shqipfolëse.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×