English

OBSH mirëpret vendimin e Egjiptit për të lejuar pacientët nga Gaza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë thotë se “mirëpret” marrëveshjen për dërgimin e disa personave të plagosur rëndë nga Gaza në Egjipt.

- Advertisement -

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus thotë në një postim në mediat sociale: “Ne kemi punuar me Ministrinë e Shëndetësisë të Egjiptit për planifikimin e evakuimeve mjekësore dhe do të vazhdojmë të mbështesim.”

Ai shton: “Ne kemi nevojë për një përshpejtim të menjëhershëm në rrjedhën e ndihmës mjekësore të lejuar në Gaza. Spitalet duhet të mbrohen nga bombardimet dhe përdorimi ushtarak.”

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?