‘Pandi të qenka shëruar goja’, Alibeaj përplaset me Majkon për financimin rus

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Seanca plenare e së enjtes ka nisur me debate për shkrimin e publikuar në mediat e huaja për financimin rus në PD gjatë fushatës së 2017.

Deputeti Pandeli Majko u shpreh gjatë fjalës në Kuvend se PD duhet të flasë në Kuvend për fondet anti-europiane që ka marrë.

“Besoj që sot në kufijtë 24 orëve, drejtuesit e PD, me ose pa zyra e dinë shumë mirë që PD ka marrë rreth 500 mijë nga fondet ruseve, mirë do ishte që kur flasin për fondet europiane, të flasim dhe për fondet anti europiane” tha Majko.

- Advertisement -

Nuk mungoi edhe një reagim nga deputeti Enkelejd Alibeaji, cili u shpreh se Pandeli Majkos ‘i është shëruar goja” dhe po flet për çështje delikate.

“Më në fund Pandit i qenka shëruar goja se për çështje delikate. I vetmi që nuk duhet të fliste nuk duhet të ishe ti, se e di një gjë që është një makinacion që mungon sot, po si i vjetër në politikë, së paku prit dhe ca orë se do të përgënjeshtrohet, dhe shko prapë tek dentisti”, tha Alibeaj.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Inceneratorët/ Berisha: Ahmetaj ndër përgjegjësit kryesor, por Rama “koka e krimit”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur sot në Kuvend për inceneratorët. Ai tha se Arben Ahmetaj është fajtor por kjo aferë sipas tij nuk mund të...

Trajneri përplaset me gazetarin, Troisi: Duhet të mësosh më shumë

Diego Longo është trajneri i ri i Flamurtarit, ndërsa parardhësi i tij Marcelo Troisi nuk mundi të përmbushte synimet e klubit. Braziliani duket se nuk...

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Seanca e cila ka nisur prej...

TË FUNDIT

Inceneratorët/ Berisha: Ahmetaj ndër përgjegjësit kryesor, por Rama “koka e krimit”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur sot në Kuvend për inceneratorët. Ai tha se Arben Ahmetaj është fajtor por kjo aferë sipas tij nuk mund të...

Trajneri përplaset me gazetarin, Troisi: Duhet të mësosh më shumë

Diego Longo është trajneri i ri i Flamurtarit, ndërsa parardhësi i tij Marcelo Troisi nuk mundi të përmbushte synimet e klubit. Braziliani duket se nuk...

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Seanca e cila ka nisur prej...

Bogdani: Vendimet e KQZ-së dhe KAS-it të përkohshme, vendos Kolegji Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani thotë se vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), në lidhje...

48 orë paraburgim, kreu i federatës së Kosovës përfundon në spital pas arrestimit

Presidenti i federatës së futbollit në Kosovë është arrestuar. Agim Ademi i cili është edhe babai i këngëtarit të njohur Capital T. Sipas raportimit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×