English

Paris| Sveçla në panairin e mbrojtjes: Kosova synon të zhvillojë ushtrinë e policinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Punëve të Brendshme në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Xhelal Sveçla, ka akuzuar Beogradin se financon terrorizmin.

- Advertisement -

Nga panairi i industrisë se Mbrojtjes që po mbahet në Francë, Sveçla tha investimi në të ardhmen e vendit është domosdoshmëri.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai tha gjithashtu se qeveria e Kosovës synon të avoancojë me zhvillimin e ushtrisë dhe policisë së vendit.

“Me ceremoni zyrtare ku ishte i pranishëm Ministri i Mbrojtjes së Francës Sébastien Lecornu, sot është hapur në Paris panairi më i madh i industrisë së mbrojtjes, sigurisë dhe teknologjisë. Do të vizitojmë për disa ditë panairin për të parë zhvillimin në këto fusha, me synimet për të avancuar ushtrinë dhe policinë tonë. Në këto kohë të rënda me shumë sfida për demokracinë e sigurinë gjithandej globit, e një qeveri si ajo e Serbisë që mbështet dhe financon terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurtë të vendit tonë është domosdoshmëri”, shkroi ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?