PD: Kandidatët e Berishës dhe Metës asnjë lidhje me demokratët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Demokratike ka reaguar pas prezantimit nga Sali Berisha të kandidatit Ardian Muka për bashkinë Durrës si përfaqësues i koalicionit ‘Shtëpia e lirisë’.

Sipas PD, Berisha po manipulon demokratët me kandidatë që përfaqësojnë vetëm Ilir Metën dhe nuk kanë asnjë lidhje me Partinë Demokratike.

Çdo votë për këtë koalicion është votë për pazarin e radhës Meta-Rama, thuhet në deklaratën e PD.

- Advertisement -

“Sali Berisha dhe kandidatët e tij janë tashmë pjesë e LSI-së dhe ndonëse duket që u vjen turp nga anëtarësimi në këtë parti, ata nuk i lidh më asgjë me PD, sado mashtrojnë duke përdorur emrin dhe simbolet e saj. Demokratët e dinë se si Ilir Meta ka përdorur pushtetin dhe votat e tyre për pazarin me Edi Ramën ne 2013-ën. Sot po bën të njëjtën gjë. Prandaj kush zgjedh Metën dhe Berishën, mban Ramën!”, theksohet në reagimin e PD.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

TË FUNDIT

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×