English

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë.

- Advertisement -

I ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, teksa foli në lidhje me operacionin për heqjen e kamerave të kontrolluara nga krimi, ai tha se ka ende shumë të tilla në Elbasan, plus pa llogaritur që ende nuk ka nisur kontrolli në Tiranë.

“Ky aksion ka ardhur nga një draft që u është dhënë nga ndërkombëtarët për reformimin e policisë, dhe ka akoma kamera mund të them janë rreth 1 milion kamera. Ka Elbasani pa fund, nuk kanë hyrë ende në kryeqytet”-tha ai ndërsa u diskutua operacioni “Fijet e krimit” që është zhvilluar prej disa ditësh në vendin tonë, ku dhjetëra kamera janë sekuestruar.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×