English

Përfshihet nga zjarri kullota malore në Gjirokastër, ndërhyjnë zjarrfikësit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një sipërfaqe e konsiderueshme kullote në rrethinat e fshatit ” Asim Zeneli”, Gjirokastër, është përfshirë nga flakët ndërsa është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për shuarjen e vatrës problematike të zjarrit.

- Advertisement -

Rreth orës 14.00 të së dielës rreth 2 hektarë kullotë në njësinë administrative Antigone, u përfshinë nga zjarri. Kullota ndodhej në afërsi të fshatit ” Asim Zeneli” dhe pikës së antenave celulare. Zjarri i favorizuar nga era dhe moti i thatë është përhapur në një sipërfaqe të gjerë,  të kullotës.

Efektivat dhe mjetet e stacionit zjarrfikës të Gjirokastrës ndërhynë për shuarjen e zjarrit. Dyshohet se shkak i tij të jetë pakujdesia e banorëve të zonës për mosrespektimin e masave për parandalimin e zjarreve.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?