English

Përfundojnë punimet në QSUT, Urgjenca gati të rikthehet afro 4 muaj pas zjarrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Afro 4 muaj pas zjarrit, urgjenca e re e Qendrës Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ është gati të rikthehet në funksion të plotë.

- Advertisement -

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se punimet kanë përfunduar dhe po bëhen testet e fundit për të siguruar që shërbimi është gati të pres pacientët.

Në të gjitha dhomat e pavionit që ishin jashtë shërbimi, janë rikthyer dritat.

30 mln lekë u alokuan për kthimin në funksion të Urgjencës së QSUT, ndërkohë Prokuroria e Tiranës kërkoi një riinspektim të shkaqeve të zjarrit.

Zjarri në Urgjencën e QSUT ra në 11 shkurt në katin e parë dhe që prej asaj kohe shërbimi i Urgjencës për qytetarët është ofruar nga Spitali i Traumës dhe Spitali Shefqet Ndroqi.

Drejtoresha Albana Fico u dorëhoq pas 1 muaji e gjysmë, nga rënia e zjarrit dhe u emërua në vend të saj Alma Cani.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?