English

Përplaset autobusi me makinën në Elbasan, 6 të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Gostimë-Cërrik, në Elbasan këtë të mërkurë.

- Advertisement -

Autobusi i drejtuar nga një 51-vjeçar u përplas me një automjet që drejtohej nga një 52-vjeçar.

Shoferi i makinës është lënduar dhe ndodhet në spital duke marrë mjekimin e nevojshëm, jashtë rrezikut për jetën.

Në spital u dërguan edhe 5 shtetas të tjerë, pasagjerë në autobus, të cilët pasi kryen ekzaminimet mjekësore, u larguan në banesa.

Me drejtuesin e autobusit, shtetasin A. Xh., po kryhen veprimet procedurale.

Shërbimet e Sektorit të Qarkullimit Rrugor dhe grupi hetimor vijojnë punën, për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?