English

Pesë nga filmat më të mirë për t’u parë në muajin shkurt

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfshirë “How to Have Sex’’,  dhe një dokumentar për Albert Einstein dhe Bob Marly, këta janë filmat e këtij muaji që nuk duhen humbur.

- Advertisement -

‘’The Taste of Things’’ per kedo që ka oreks për “filma me ushqim” duhet të përfshihet në këtë banket kinematografik më luksoz. Drama e ngrohtë franceze zhvillohet në vitin 1885 në kuzhinën idilike rurale të Dodin Bouffant, të ashtuquajturit “Napoleoni i arteve të kuzhinës”.

‘’How To Have Sex’’ me tre nxënëse britanike qe shkojnë në pushime së bashku pa asnjë mbikëqyrje prindërore dhe presin me padurim një javë aventurash të egra në një resort grek për festa.

‘’Einstein and the Bomb’’ Disa nga skenat kryesore në Oppenheimer të Christopher Nolan jane me Albert Einstein duke përfshirë edhe atë që e çon filmin në përfundimin e tij gjakftohtë. Tani një dokumentar i ri thellohet më tej në ndjenjat e Ajnshtajnit për Projektin Manhattan.

‘’Bob Marley: One Love’’ Filmi i fundit i Reinaldo Marcus Green ishte King Richard, një film biografik që i dha Will Smith një Oscar për aktorin më të mire. Green e ka ndjekur me një tjetër film biografik, këtë herë të Bob Marley, kur ai ishte politikisht aktiv, duke u përpjekur të bashkonte fraksionet e ndara në Xhamajka dhe i mbijetoi një atentati, të gjitha gjatë përgatitjes për koncertin e tij të madh One Love Peace në 1978.”

‘Argylle’’ Matthew Vaughn, regjisori i filmave të Kingsman, ka realizuar një tjetër komedi aksioni spiunazhi dhe kjo ka një koncept edhe më të lartë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?