English

Plagosi me armë 45-vjeçarin, arrestohet në një banesë të braktisur autori

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Kurbinit ka arrestuar 56-vjeçarin, Besnik Selmani, i cili është autori i dyshuar i plagosjes me armë të ndodhur më datën 7 Mars në Patok, ku mbeti i plagosur një 45-vjeçar.

- Advertisement -

Autori u gjet në një banesë të braktisur në fshatin Fushë Milot, Kurbin, ku ishte fshehur për t’i shpëtuar policisë.

Gjithashtu, në momentin e arrestimit iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale arma e gjahut çifte, me të cilën dyshohet se kreu plagosjen.

Gjithashtu, në momentin e kapjes, iu gjet e sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut çifte, e dyshuar e përdorur ditën e ngjarjes, të cilën e kishte të regjistruar me leje përkatëse në emër të tij.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Kurbin për veprat penale ” Vrasje me dashje’ mbetur në tentativë” dhe “Prodhimi e mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×