English

Po hidhej me parashutë, lëndohet turisti zvicerian në Gjirokastër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një turist nga Zvicra është lënduar fizikisht ndërsa ushtronte fluturimin me parashutë në zonën e Tërbuqit, në zonën e Gjirokastrës. Sipas policisë lokale shtetasi me inicialet M. M., 59 vjeç, banues në Zvicër, është dëmtuar gjatë hedhjes me parashutë.

- Advertisement -

Përgjatë fluturimit ai ka patur probleme të cilat kanë shkaktuar rrëzimin dhe lëndimin fizik të tij.

Aktualisht gjendja shëndetësore e tij është e stabilizuar dhe jashtë rrezikut për jetën. Së fundi grupet e emergjencës në Përmet ndërhynë për evakuimin e 7 turistëve gjermanë, të cilët u bllokuan në kanionet e lumit Langarica.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?