“Po të këshillojnë gabim”-Malaj-Ramës: Të ruhet nga emocionet, s’ka logjike juridike

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj tha në një intervistë për Euronews Albania se personat që e këshillojnë kryeministrin e bëjnë detyrën e tyre shumë keq.

Ai i sugjeroi Ramës të kontrollojë emocionet dhe njëkohësisht të jetë i kujdesshëm pasi veprimet e tij nuk kanë logjikë juridike.

“Nuk e di kush e këshillon kryeministrin. Jam i bindur dhe ja them publikisht që e këshillojnë shumë keq dhe njëkohësisht kryeministri vet duhet të ruhet nga emocionet e momentit dhe nuk duhet të lejojë çoroditje juridike,” – u shpreh Malaj.

- Advertisement -

Malaj deklaroi se t’i thuash biznesit që tashmë ju nuk keni të drejtë të ankoheni në gjykatat ndërkombëtare do të thotë ta demotivosh atë.

“Dëmi më i madh duhet të ndihet në ekonomi, ritmi e investimeve të huaja do bjerë dhe cilësia e investimeve të huaja do të dobësohet sepse nuk do të vijnë ata që duan garanci juridike, por vetëm ata që duan garanci personale,” – u shpreh ish-ministri.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×