English

“Po vidhni miliona, ne hamë bukë thatë”- Minatorët protestë përpara parlamentit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Teksa pritet të mbahet seanca plenare e Kuvendit, një grup minatorësh po protestojnë para parlamentit.

- Advertisement -

Me pankarta në duar dhe me brohoritje ata kërkojnë statusin e minatorëve.

Siç shihet në videot e siguruara nga Euronews Albania, në pankartat e tyre shkruhet: Po vidhni miliona ndërsa populli ha bukë thatë. Më i larti tensioni sesa pensioni.

Ndërkohë njëri prej minatorëve bën thirrje se duhet të shikohet pensioni i minatorëve.

“Fëmijët tuaj i çoni nëpër botë. I kërkojmë parlamentit të shikojë pensionin e minatorëve”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?