English

Policia hyn në ambientet e parlamentit, nisin hetimet për kaosin dhe tymueset

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Efektivë të policisë janë filmuar brenda ambienteve të parlamentit në përfundim të seancës plenare.

- Advertisement -

Gazetarja Eksiola Shehu bëri me dije për Euronews Albania se hetuesit kanë hyrë në Kuvend për të bërë vlerësime në lidhje me përdorimin e mjeteve tymuese nga deputeti demokrat Ervin Salianji.

Sipas gazetares hetimi po kryhet nga policia e Tiranës, ku personalisht drejtori Tonin Vocaj ndodhet brenda ambienteve të parlamentit, ku ndodhi situata kaotike.

“Ligjvënësit janë larguar, edhe socialistët nuk kanë zgjedhur të kenë një prononcim për media në lidhje me aksionin e opozitës sot. Është vënë re një prezencë e policisë brenda ambienteve të parlamentit. Siç e shihni dhe nga pamjet e drejtpërdrejta, janë oficerët e policisë që do të vlerësojnë skenën e zotit Salianji, i cili përdori tymuese gjatë seancës plenare.

Janë të veshur civilë dhe kanë zgjedhur të hyjnë nga hyrja pas, ku hyn zonja Nikolla apo zoti Rama. Vëndin e kanë lënë ligjvënësit por e ka marrë policia e Tiranës me drejtorin Tonin Vocaj, i cili po është brenda ambienteve të parlamentit”, tha Shehu.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?