Poliklinikë e re në Mbroje të Korçë, Manastirliu tregon programin për të ardhmen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Banorët e Mbrojës në Korçë, kanë tashmë një qendër shëndetësore me standarde në afërsi të vendbanimit të tyre.

Mjediset e reja u inspektuan nga ministria e shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila tha se qarku i Korçës është në prioritet e qeverisë për investimet në sektorin e Shëndetësisë.

“Programi ynë i rehabilitimit të qendrave shëndetësore është një program i cili nuk ka përfunduar me 300 qendrat, është një program i cili synon të finalizojë përmirësimin e infrastrukturës së të gjithë rrjetit kapilar që ne kemi, të qendrave shëndetësore e ambulancave në të gjithë vendin, në qytet dhe në fshat”- tha Manastirliu.

- Advertisement -

Ashtu si në çdo poliklinikë të vendit edhe në Mbrojë ka nisur aplikimi i vaksinës kundër kancerit në qafën e mitrës.

“Ne ia kemi dalë që në fazën e parë të këtij programi, mbi 2400 të vaksinohen, program që tashmë është përfshirë na kalendarin tonë kombëtar të vaksinimit”- theksoi ajo.

Me buxhetin e vitit 2023 planifikohet të ndërhyhet në 60 qendra shëndetësore.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE-ja insiston që sulmuesit në veri të vihen para drejtësisë

Bashkimi Evropian insiston që përgjegjësit për sulmin ndaj Policisë së Kosovës që ndodhi në veri të vendit, të vihen para drejtësisë dhe të gjitha...

“Armatim për 200 persona”- Zveçla: Plani serb shkonte në Ibër, do shpallnin autonomi

Ministri i Brendshëm të Kosovës Xhelal Sveçla zbuloi në një intervistë ekskluzive për Euroneës Albania, të gjithë planin e hartuar nga serbët për të...

Veriun e Kosovës nën kontroll dhe sinjalet nga ndërkombëtarët? Flet Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ishte këtë të martë në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, ka folur në lidhje...

TË FUNDIT

BE-ja insiston që sulmuesit në veri të vihen para drejtësisë

Bashkimi Evropian insiston që përgjegjësit për sulmin ndaj Policisë së Kosovës që ndodhi në veri të vendit, të vihen para drejtësisë dhe të gjitha...

“Armatim për 200 persona”- Zveçla: Plani serb shkonte në Ibër, do shpallnin autonomi

Ministri i Brendshëm të Kosovës Xhelal Sveçla zbuloi në një intervistë ekskluzive për Euroneës Albania, të gjithë planin e hartuar nga serbët për të...

Veriun e Kosovës nën kontroll dhe sinjalet nga ndërkombëtarët? Flet Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ishte këtë të martë në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, ka folur në lidhje...

Atentati në Rrëshen| Tre të plagosurit dërgohen te Trauma, si është gjendja e tyre

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri, ku mbeti i vrarë Martin Bardhi, u plagosën dhe tre persona të tjerë, të cilët janë...

Sveçla për Euronews: Po vazhdojmë kontrollet, kemi gjetur armatime të tjera

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ishte këtë të martë në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania ku ka treguar se...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×