Nëna e shpalli të vdekur, fëmija u ngjall, Dom Pashkja rrëfen mrekullinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëdhënësi i Kishës Katolike në Shqipëri, Dom Mark Pashkja ka rrëfyer në Euronews Albania mrekullinë e ndodhur disa vite më parë. Ai tha se para shumë kohësh nëna po shkonte tek një prift po gjatë rrugës i vdiq fëmija. Megjithatë sipas Pashkjës ajo shkoi te prifti dhe e çoi fëmijën duke i thënë se ky i fundit ka humbur jetën.

Ndërkohë prifti i ka thënë që fëmija nuk ka humbur jetën por është në gjumë.

Pas dy tre orësh foshnja është zgjuar dhe është shëruar dhe nga sëmundja e pashërueshme nga e cila vuante.

- Advertisement -

“Mrekullia në vetvete do të thotë se e fut brenda dimensionit njerëzor diçka që është hyjnore. Nga pikëpamja e krishterë ne çdo mrekulli na buron prej Krishtit. Njeriu nuk është i huaj për Zotin, nuk është një qenie e jashtëzakonshme dhe e paarritshme. Në vitin 1968 një nënë shkon te një prift por duke shkuar fëmija i vdes. Ajo shkon te prifti pa shenja jeta, sapo takon një prift i thotë nënës që fëmija nuk ka vdekur por po fle. Pasi e prek dhe e bekon pas dy tre orësh çohet dhe shërohet nga sëmundja që sipas mjekëve ishte e pashërueshme”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kryeministri i Izraelit: Shtëpia e liderit të Hamasit është rrethuar nga trupat tona

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se forcat izraelite po rrethojnë shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza, Yahya Sinwar. Sipas mediave...

I hodhi ushqimin në fytyrë punonjësit në fast food, gruaja merr dënimin e pazakontë

Një gruaje nga Ohio, e cila u dënua për sulm për gjuajtjen e një  burritoje mbi një punëtore të Chipotle, iu ofrua një mënyrë...

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

TË FUNDIT

Kryeministri i Izraelit: Shtëpia e liderit të Hamasit është rrethuar nga trupat tona

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se forcat izraelite po rrethojnë shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza, Yahya Sinwar. Sipas mediave...

I hodhi ushqimin në fytyrë punonjësit në fast food, gruaja merr dënimin e pazakontë

Një gruaje nga Ohio, e cila u dënua për sulm për gjuajtjen e një  burritoje mbi një punëtore të Chipotle, iu ofrua një mënyrë...

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×