Prapaskenat e goditjes së Berishës, Noka: Skenar Rama-Çuçi, ja informacionet që kam

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka thotë se vërtetimi mjeko-ligjor për shëndetin mendor të 31-vjeçarit Gert Shehu është e falsifikuar dhe mjeku që e ka lëshuar është militant i rilindjes.

Në emisionin Now në Euronews Albania, Noka tha se ka fakte që sulmi ndaj Berishës është i inskenuar nga Rama dhe Çuçi.

“Informacionet tona të sigurta tregojnë se ai është bashkëpunëtor i policisë, unë kam qenë vetë ato dokumente policia ua jep bashkëpunëtorëve që nëse kapen të lirohen dhe të vazhdojnë aksionin. Pse ishte paralajmëruar prej ditësh nga rilindja se do të kishte të infiltruar. Është skenar i kurdisur për arsye se Rama është i tërbuar se opozita do i prishte festën, ndaj ishte kurdisur skenari për të prishur protestën. Rama nuk donte që sot të dëgjohej për Shqipërinë e monizmit, donte të tregonte një përrallë evropiane. Pse Berisha ka 30 vjet dhe nuk doli kurrë një i çmendur dhe e bëri pikërisht sot kur ishte paralajmëruar nga çakejtë e rilindjes? Kam qenë ministër, nuk ka asnjë raport të tillë epikrize e lëshuar nga një klinikë private. Që të lëshohet një dokument i tillë duhet të jetë një komision, mjeku duhet të hetohet”, tha Noka.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli i komisariatit të...

Celibashi: Ja për çfarë do i informoja votuesit e mi nëse do isha në politikë

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se nëse do të ishte i angazhuar politikisht, do t'i sqaronte votuesit se çfarë Këshilli Bashkiak dhe...

Rama: Motoparku do të ndërtohet nga kompania e ish-pilotit të famshëm të Formula 1

Kryeministri Edi Rama bëri me dije përmes një njoftimi në Facebook se dy ditë më parë rreth 30 kompani të mëdha ndërkombëtare vizituan Shqipërinë...

TË FUNDIT

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli i komisariatit të...

Celibashi: Ja për çfarë do i informoja votuesit e mi nëse do isha në politikë

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se nëse do të ishte i angazhuar politikisht, do t'i sqaronte votuesit se çfarë Këshilli Bashkiak dhe...

Rama: Motoparku do të ndërtohet nga kompania e ish-pilotit të famshëm të Formula 1

Kryeministri Edi Rama bëri me dije përmes një njoftimi në Facebook se dy ditë më parë rreth 30 kompani të mëdha ndërkombëtare vizituan Shqipërinë...

Celibashi: Informimi për votimin për Këshillin bashkiak nuk është detyrë e KQZ

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se informimi i qytetarëve, në lidhje me votimin për Këshillin Bashkiak, nuk është detyrë e Komisionit Qendror...

Gerta Meta: Në zonat rurale votojnë burrat për gratë

Gerta Meta nga Shoqata për Kulturë Demokratike tha për “Barometri” në Euronews Albania se në zonat rurale burrat votojnë dhe për gratë. Sipas saj, grave...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×